Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: stavebnitymonenco.svet-stranek.cz

Možnosti uspořádání kuchyně:Osobní stránka na adrese: stavebnitymonenco.svet-stranek.cz

Možnosti uspořádání kuchyně

Pokud předěláváte kuchyň, první věc, kterou musíte při vytváření návrhu zvážit, je uspořádání místnosti.

Možnosti uspořádání kuchyně

Pokud předěláváte kuchyň, první věc, kterou musíte při vytváření návrhu zvážit, je uspořádání místnosti. Existuje několik typů uspořádání kuchyně:

Rovná kuchyně

Rovné uspořádání kuchyně je vhodné pro podlouhlou prostornou místnost. Při tomto uspořádání nábytku je celá kuchyňská sestava instalována podél jedné nejdelší stěny, čímž se zcela uvolní druhá část místnosti pro prostor pro jídelní stůl.

F689791


Důležitá nevýhoda: pokud místnost není dostatečně dlouhá, zmenšuje se velikost pracovního prostoru.


  1. Příklad rovné kuchyně
  2. Přímé uspořádání kuchyně
  3. Přímé uspořádání kuchyně
  4. Rohová kuchyně

Rohové uspořádání kuchyně neboli uspořádání ve tvaru písmene L se hodí do čtvercové kuchyně a lze ho použít v malých i velkých místnostech. Princip je zřejmý z názvu: kuchyňská linka se umístí podél jedné z nejširších stěn a jedné z nejužších (například v blízkosti okna).


V druhém rohu místnosti, bez nábytku, je jídelní stůl.


Návrh rohové kuchyně Příklad návrhu rohové kuchyněNávrh rohové kuchyně

Přečtěte si také: Kuchyňský kout s rohovou linkou: Rohové kuchyně - moderní příklady interiérového designu


Kuchyně se snídaňovým barem

Pokud jste pár lidí, kteří nemají často společnost, velký jídelní stůl opravdu nepotřebujete. Ideálním řešením je v takovém případě moderní kuchyně s barovým pultem.


Barový pult se často používá například v garsoniéře a odděluje kuchyň od obývacího pokoje. Pod pracovní desku můžete umístit cokoli od úložného systému na drobné kuchyňské náčiní až po pračku.


Kuchyně s barovým pultemNávrh kuchyně s barovým pultem

Kuchyně s ostrůvkem

Jedním z nejoriginálnějších nápadů na rekonstrukci kuchyně je instalace takzvaného ostrůvku. Toto řešení je samozřejmě určeno pro velké prostory.


Ostrůvek se může stát další pracovní plochou (zejména pokud do něj nainstalujete baterii a dřez nebo varnou desku). Lze jej také využít jako velký jídelní stůl. Jen vás však upozorním: nemusíte k němu vybírat vysoké barové stoličky.


Krajina kuchyně s designovým ostrůvkemPříklad kuchyně s ostrůvkemPříklad kuchyně s ostrůvkemPříklad kuchyně s ostrůvkemPříklad kuchyně s ostrůvkem a židlemi.

Barevné schéma kuchyně

No, a nyní si povíme něco o odstínech, které se v designu kuchyně používají nejčastěji. Vyberte si barvu povrchové úpravy, ve které se budete cítit příjemně. Ve skutečnosti bude v kuchyni fungovat téměř jakákoli barva, ale ujistěte se, že ji správně kombinujete, abyste to s barevným schématem u nemovitosti nepřehnali.


Tip: Kuchyňská linka je vhodná pro všechny typy kuchyní, které se nacházejí v kuchyni. Nedělejte místnost v jednom odstínu, i když přemýšlíte o návrhu malé kuchyně. Doporučuje se zvolit 2-3 barvy, které by spolu ladily. K tomu můžete použít Ittenův barevný kruh.


Bílá kuchyně


Jednoznačně nejoblíbenější design kuchyně. Bílá je klasikou pro kuchyňské prostory kvůli několika výhodám:

asociuje lidem čistotu;

činí i malé místnosti opticky prostornějšími a světlejšími;

kombinuje se s jakýmikoliv jinými odstíny: tmavými i světlými, pastelovými i sytými.

Tip. 


Můžete přemýšlet o designu interiéru kuchyně v bílé monochromatické barvě. Pak ale hrozí, že místnost bude vypadat příliš nudně a sterilně. Můžete si pohrát s texturami kombinací různých materiálů (dřevo, cihla, mramor, sklo, keramika, textil, kov atd.), abyste vše trochu zpestřili.

Šedá kuchyně

Jedna z nejoblíbenějších voleb při rekonstrukci kuchyně. Stejně jako bílá se šedá dobře kombinuje s různými světlými a pastelovými barvami. Vypadá jednoduše, neunavuje oči a časem nezačne nudit.


Paleta může být jakákoli, od světle šedé až po odstín mokrého asfaltu.


Šedá kuchyně na tapetovaném podkladuŠedá kuchyně na obezděném podkladu.

Béžová kuchyně

Teplá béžová barva vytváří útulnou a domáckou atmosféru. A co víc, místnost díky ní působí světleji a prostorněji. Béžová barva je ideální pro klasický, neoklasicistní a provensálský styl.


Béžový odstín však nepůsobí nudně a vypadá krásně i bez jakýchkoli světlých akcentů.


Zdobení béžové kuchyněNavržení béžové kuchyněJak 

F689791


zařídit béžovou kuchyniVybavení kuchyně v béžových barvách.


Zelená kuchyně

Pokud chcete experimentovat s barvami a hledáte netradiční nápady do kuchyně, nehledejte nic jiného než zelené tóny. Může to být máta, salát, borovice a řada dalších barevných variací.


Zelené tóny jsou spojovány s přírodou, uklidňují nervový systém a pomáhají vám relaxovat.