Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: stavebnitymonenco.svet-stranek.cz

Příprava podkladu pro laminátovou podlahu:Osobní stránka na adrese: stavebnitymonenco.svet-stranek.cz

Příprava podkladu pro laminátovou podlahu

Laminátové podlahy je možné instalovat vlastníma rukama, bez pomoci různých řemeslníků. Je pouze nutné dodržet určité podmínky pro podklad, na který bude laminátová podlaha položena.
Příprava podkladu pro laminátovou podlahu
Laminátové podlahy je možné instalovat vlastníma rukama, bez pomoci různých řemeslníků. Je pouze nutné dodržet určité podmínky pro podklad, na který bude laminátová podlaha položena. Laminátový podklad musí být co nejrovnější. Rovnost staré podlahy zkontrolujte pomocí dlouhé latě, podobné pravidlu, které používají štukatéři. Pokud jsou nerovnosti a prohlubně menší než 3 mm, můžete pokračovat v pokládce laminátové podlahy obvyklým způsobem. Pokud tomu tak není, můžete připravit podklad. Laminátovou podlahu můžete položit také na potěr, což je pravděpodobně nejoblíbenější způsob, ale vhodné jsou i téměř všechny ostatní typy podlah.

Někdy je třeba starou obloženou místnost přizpůsobit jiným potřebám. Pokud je dlažba položena správně, bez nerovností a rozdílů, což lze zkontrolovat i pomocí lišty, je renovace podlahy laminátem zcela přijatelná. Pokud některé dlaždice chybí, lze je nahradit cementovo-pískovou nebo sádrovou maltou a následně vyrovnat. Pokud jsou dlaždice položeny s velkými rozdíly, je lepší je zcela odstranit a podklad linoleum vyrovnat samonivelační stěrkou nebo keramsit-betonovou stěrkou .

Umístěnína podklad s vysokou deformovatelností může způsobit, že se desky při působení soustředěných sil, např. nohou nábytku s malou plochou, ale vysokou nosností, ohnou, což má za následek uvolnění a odštípnutí bočních hran nebo někdy dokonce zlomení v příčném směru. Proto se nedoporučuje pokládat laminátové podlahy na pěnové desky nebo koberce.

Laminátovou podlahu můžete položit také na linoleum, které bylo kdysi položeno na staré podlaze. Linoleum musí být v uspokojivém stavu, bez vážně poškozených nebo chybějících částí, a může být ponecháno jako součást vyrovnávací plochy pro laminátovou podlahu. To neplatí pro typy starého linolea, které je třeba odstranit, jako jsou linolea s výztuhou z pytloviny, lepenky nebo se silným izolačním plstěným podkladem.